Jak frezować skórki - manicure kombinowany

Poradnik dodany przez: korcza44
7720 0

Manicure kombinowany czyli manicure pod skórki pozwala na szybką poprawę wyglądu paznokci. Ponadto jego wykonanie jest niezbędne, jeśli kolejnym krokiem będzie manicure hybrydowy, ponieważ ta czynność także przedłuży trwałość hybrydy. W jaki sposób przeprowadzić manicure kombinowany i co jest niezbędne do jego wykonania?
Podstawowe akcesoria, bez których nie można wykonać tego rodzaju manicure to: pilnik, kopytko, frezarka do paznokci, frezy do frezarki oraz cążki do wycinania skórek. Frezy należy dobrać samodzielnie - po przeprowadzeniu kilku takich zabiegów łatwiej jest je dobierać, na początku najlepiej po prostu wybrać kilka uniwersalnych i je wypróbować. Poradnik w przypadku manicure'u kombinowanego pokazuje między innymi kolejność wykonania czynności.
Na początku należy jak najbardziej odsunąć skórki. Dopiero potem można użyć frezarki. Frez należy trzymać równolegle do paznokcia, aby jak najmniej uszkadzać paznokieć. Dzięki frezowaniu można usunąć naskórek, który znajduje się na samej płytce paznokcia, co nie jest zazwyczaj możliwe przy wykorzystaniu samego kopytka.
Kolejnym krokiem jest użycie cążek. Wycina się nimi nadmiar skóry, którego nie usuwa frezarka. Należy to robić bardzo ostrożnie, aby nie doszło do skaleczenia. Po tym zabiegu warto użyć kopytka, aby jak najlepiej odsunąć skórkę. Po wyfrezowaniu i oczyszczeniu płytki z ewentualnego pyłu można już zacząć pracę, taką jak manicure hybrydowy czy nakładanie paznokci żelowych.
Aby manicure hybrydowy dobrze się prezentował należy również zadbać o same dłonie i paznokcie

Do poradnika Jak frezować skórki - manicure kombinowany przypisano następujące tagi:

poradnik dłonie i paznokcie manicure hybrydowy manicure kombinowany frezarka do paznokci

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak frezować skórki - manicure kombinowany skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...