Jak poradzić sobie z trądzikiem - olejek salicynowy

Poradnik dodany przez: ERVISH-blogspot-com
5677 0

Przepis na olejek salicylowy o wiele lepszy zamiennik Salicylolu. Skuteczny sposób na trądzik i rozszerzone pory, który o wiele lepiej radzi sobie z niedoskonałościami cery jak kwasy AHA. Receptura olejku nadaje się do suchej skóry.

--- więcej na ervish.blogspot.com ---

Dermatologia zaleca kwas salicylowy jako skuteczny środek do leczenia wyprysków, ponieważ ma mocne właściwości przeciwbakteryjne. Nie bez powodu produkowany jest kosmetyczny spirytus salicylowy. Spirytus salicylowy, to mieszanina alkoholu 68%, kwasu salicylowego 2% i wody. To właśnie z jego powodu wiele ludzi jest uprzedzonych do kwasu - kojarzymy go ze spirytusem o mocnym, żrącym działaniu. A to wina głównie alkoholu, kwas salicylowy nie ma działania tak wysuszającego i podrażniającego skórę jak on. Kwas salicylowy jest jednym z betahydroksykwasów, czyli BHA. Jest idealny dla osób walczących z trądzikiem, rozszerzonymi i zatkanymi porami, ponieważ pochłania nadmiar tłuszczu z porów. Wewnątrz nich kwas salicylowy neutralizuje bakterie wywołujące trądzik, zwęża średnicę porów aby przywrócić ich naturalną strukturę przestrzenną. Oprócz chwilowego oczyszczania porów i ich odblokowania kwas salicylowy pomaga długoterminowo odblokować je i zmniejszyć ich średnicę. Jest zdolny do niszczenia wyściółki porów szczególnie, gdy rozpuszczalnikiem jest alkohol, aceton lub olej. Oprócz leczenia łojotoku i trądziku np. grudkowo-krostkowego kwas salicylowy ma dobrze udokumentowane działanie zwiększające gęstość skóry, produkcję kolagenu i funkcje ochronne skóry. Jest również antyoksydantem, wyłapuje glównie szkodliwe rodniki hydroksylowe, które przyspieszają starzenie skóry. Wyrównuje jej koloryt usuwając przebarwienia, co raczej nie dziwi, bo takie działanie ma większość substancji złuszczających, a przede wszystkim kwasy. Kwas salicylowy łączy się z kwasami AHA i stosuje na spłycenie blizn potrądzikowych. Kwas salicylowy stosowany jest do redukcji blizn przerostowych. poniżej zdjęcie pacjenta, który miał wykonywaną operację na otwartym sercu. Po sześciu miesiącach jedną bliznę podzielono na części, jedna pozostawała nieruszona, na drugą nakładano niskie stężenie 2% kwasu salicylowego z hydrożelem. Dzisiaj poznacie sposób na trądzik oraz jak pozbyć się rozszerzonych porów dzięki olejkowi salicylowemu. Zapraszam Was do oglądania.

Składniki:

  • Kwas salicylowy
  • Olejek rycynowy
  • Olejek z pachnotki
  • Witamina E
  • Kwas alfa-liponowy
  • Niezmydlalna frakcja oleju sojowego

Do poradnika Jak poradzić sobie z trądzikiem - olejek salicynowy przypisano następujące tagi:

domowe receptury sposób na trądzik kosmetyki diy olejek salicylowy kwas salicylowy na trądzik jak pozbyć się rozszerzonych porów

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak poradzić sobie z trądzikiem - olejek salicynowy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...