Jak przygotować olej bajkalinowy dla skóry dojrzałej

Poradnik dodany przez: ERVISH-blogspot-com
7188 0

Przeciwdziałanie zmarszczkom, to czynność, która każdą kobietę będzie czekała :). No niestety moje Panie, takie mamy organizmy. Ale spokoje, są zmarszczki, sposoby się na nie też znajdą :).

Tarczyca bajkalska to szczególna roślina, a przede wszystkim jej korzeń. Przeczytasz o niej tutaj:

http://ervish.blogspot.com/2015/11/bajkalina-krem-przeciwzmarszczkowy-blog.html

Powyższego maceratu na tarczycy bajkalskiej użyjemy do wykonania domowego przeciwzmarszczkowego serum o działaniu anti-age. A dlaczego tarczyca bajkalska?

Pielęgnacja cery powinna leżeć w gestii prawie wszystkich osób. Domowe receptury, nie są wcale gorsze niż te, których używamy w kupnych produktach. Tak samo jak domowe kosmetyki, nie są wcale gorsze. Komórki starzeją się, bo telomery chroniące końce chromosomów skracają się z wiekiem. Skracają się za każdym razem gdy komórki się dzielą. Jest to nasz wewnętrzny zegar biologiczny. Kiedy telomery są krytycznie krótkie komórka wchodzi w stan senescencji to znaczy zatrzymuje się jej aktywność, zostaje uśpiona i nie spełnia już swoich funkcji. Im mniej aktywnych komórek skóry tym skóra szybciej się starzeje.

Przeprowadzono badania in vitro na komórkach tkanki łącznej (fibroblastach) na kilkudziesięciu ziołach. Tylko tarczyca bajkalska wykazała pewą przedziwną właściwość. Pod jej wpływem komórki po wykorzystaniu limitu Hayflicka, czyli po pięćdziecięciu podziałach nie wchodziły w stan senescencji tylko uzyskały zdolność do dodatkowych 5 podziałów. Stało się to na skutek aktywacji enzymu telomerazy, co wydłużyło żywotność komórek i ich zdolności podziałowe. Komórki te po pewnym czasie powinny ulec apoptozie, ale przeciwnie: znów zaczęły dzielić się. Nie tylko zostały uchronione przed śmiercią, ale ponownie aktywowały się i znów były zdolne do wykonywania swoich funkcji.

http://ervish.blogspot.com/2015/12/olej-ziolowy-przepis-macerat-w-kosmetyce.html

Składniki:

  • Olej roślinny
  • korzeń bajkaliny
  • kapsułka lecytyny sojowej

Do poradnika Jak przygotować olej bajkalinowy dla skóry dojrzałej przypisano następujące tagi:

domowe receptury domowe kosmetyki pielęgnacja cery olej bajkalinowy przeciwdziałanie zmarszczkom zmarszczki sposoby

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przygotować olej bajkalinowy dla skóry dojrzałej skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...