Jak rozpoznać rodzaj cery

Poradnik dodany przez: Mari0lka
3757 0

Witaj,
W dzisiejszym poradniku dowiesz się jak rozpoznać typy cery.
Wydaje nam się to często dość błahą sprawą. Bo przecież to moja cera, więc chyba raczej wie jakiego rodzaju ona jest. Jednak nie zawsze okazuje się to takie oczywiste. Zajmiemy się tutaj jaki typ cery posiadamy oraz tym, czy cera jest sucha i odwodniona bądź tłusta i zanieczyszczona.
Zaczniemy od cery suchej. Bardzo często jest ona ściągnięta zaraz po umyciu, bardzo słabo się przetłuszcza jeśli już to w strefie,,T" o pod wieczór. Występują tutaj tendencję do łuszczenia się i to nawet na całej twarzy. Ma ona również tendencje do podrażnień.
Teraz przyjrzymy się cerze mieszanej. Przetłuszcza się ona w strefie,,T". Z drugiej strony policzki, skronie oraz pod nosem skóra jest sucha. Wypryski najczęściej pojawiają się w strefie tłustej.
Ostatnim omawianym tutaj typem cery jest cera tłusta. Cała twarz jest tłusta { również powieki). Posiada bardzo rozszerzone pory na całej twarzy, które często idą w parzę z wypryskami. Rozszerzone pory najczęściej występują na czole, nosie, czy brodzie. Pryszcze natomiast występują na całej twarzy.
Teraz zastanowimy się czy czy nasza cera jest sucha, czy też odwodniona.
Przy cerze suchej, suche skórki najczęściej występują przy nosie, pomiędzy brwiami i dookoła ust. Jeśli chodzi o pielęgnacje twarzy to pomoże tutaj picie większej ilości wody. Skóra całego ciała jest szorstka oraz bez blasku i łuszczy się. Cera jest szara, zmęczona, blada.
Twarz zanieczyszczona natomiast występuję wtedy kiedy na naszym czole występują czarne kropki tzw. sebum. Nieoczyszczone wągry mogą ewaluować w pryszcze. Należy myć twarz dwa razy dziennie, używać toników z lekkim kwasem oraz nie nakładać codziennie ciężkiego makijażu.

Facebook: https://www.facebook.com/beasienne/

Instagram: https://www.instagram.com/beasienne/

Do poradnika Jak rozpoznać rodzaj cery przypisano następujące tagi:

makijaz pielęgnacja twarzy typy cery cera tłusta cera sucha jak rozpoznać typ cery

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak rozpoznać rodzaj cery skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...