Jak uszyć coś prostego - poszewka na zakładkę

Poradnik dodany przez: korcza44
5150 0

Kobiece inspiracje , czyli film prezentujący, jak uszyć poszewkę na zakładkę na poduszki przy użyciu maszyny do szycia. Nawet dla osób, które do tej pory nie miały wiele do czynienia z szyciem pokazujemy szycie krok po kroku, umożliwiając im zaczęcie przygody z własnoręcznym szyciem czy to stosunkowo prostych rzeczy, jak poszewki czy trudniejszych, jak oryginalne i jedyne w swoim rodzaju ubrania.
Szycie poszewki na zakładkę rozpoczynamy od zaznaczenia na materiale, z którego chcemy ją wykonać rozmiaru takiego samego jak poduszki, jednocześnie dodając po dwa centymetry z każdej strony. Najlepszym narzędziem do wyznaczenia rozmiarów będzie prosty centymetr krawiecki oraz kreda do rysowania po materiale, którą zaznaczymy kształt i rozmiary. Następnie wycinamy zaznaczony kształt z materiału. Druga część poszewki ma taką samą szerokość i długość większą o dziesięć centymetrów. Dłuższą część przecinamy w połowie materiału, następnie obrzucamy i podwijamy ją tylko z jednej strony, obszywając ją na maszynie do szycia. Następnym krokiem będzie złożenie obu części poszewki prawymi stronami do siebie i zszycie ich boków.
Poszewka na zakładkę to wyjątkowo prosty sposób na rozpoczęcie swojej przygody z szyciem, który pozwoli nam na poznanie podstawowej techniki pracy z maszyną do szycia i stopniowe wykorzystywanie jej do bardziej skomplikowanych rzeczy, które możemy uszyć samodzielnie. Udowadniamy, pokazując szycie krok po kroku, że nie jest ono wcale trudne, a w dobie chęci wyróżnienia się i stworzenia indywidualnego, oryginalnego stylu może wyjątkowo nam się przydać.

Więcej znajdziesz na: https://bezwykroju.blogspot.de/ https://www.facebook.com/bezwykroju/

Do poradnika Jak uszyć coś prostego - poszewka na zakładkę przypisano następujące tagi:

szycie maszyna do szycia szycie krok po kroku kobiece inspiracje poszewka na zakładkę

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak uszyć coś prostego - poszewka na zakładkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...