Jak wykonać maseczkę na twarz z dodatkiem matchy

Poradnik dodany przez: Mari0lka
9092 0

Herbata matcha to niekwestionowana królowa zielonych herbat. Jej uprawa jest wymagająca, stosuje się specjalne metody – stąd wysoka cena. Matchy używa się do napojów, do barwienia słodyczy, ciast, makaronów, a także w… pielęgnacji skóry. Ponieważ jest rodzajem herbaty zielonej, zawiera wszystkie znane z niej cenne składniki.

Maseczka z białej glinki i herbaty matcha pozwala wykorzystać moc antyoksydantów i składników antybakteryjnych oraz tonizujących of zewnątrz, wzmacniając skórę i nadając jej zdrowy, promienny wygląd. Takie domowe kosmetyki są świetnym sposobem na wykorzystanie resztek i składników, które nie do końca nam odpowiadają w kuchni albo których mamy po prostu za dużo. Domowe receptury to fantastyczny sposób na wcielenie w życie idei zero waste. Do maseczki na twarz możemy użyć herbaty, która nam nie smakuje albo tańszej, odrobinę gorszej jakości, gdy do picia wolimy inny napar.

Poradnik wideo pokazuje, jak zrobić taką maskę i włączyć ją w domowy rytuał spa dla skóry twarzy. Taka naturalna pielęgnacja będzie dobra do każdego rodzaju skóry, szczególnie wrażliwej i mieszanej, której zarówno biała glinka, jak i zielona herbata służą znakomicie.

Z tymi składnikami możesz zrobić również domowe receptury do skóry głowy, ekologiczną pastę do W zero waste, kąpiele i okłady. Prosty poradnik pokazuje, że w domu nic się musi marnować. A takie apetyczne kosmetyki są idealne dla wrażliwej i kapryśnej skóry.
Domowe kosmetyki, których składniki można zjeść, są bezpieczne w użyciu i nie spowodują podrażnień. Sprawdź, jak matcha zastosowana w pielęgnacji twarzy zadziała u ciebie i podaj dalej, jeśli efekty ci się spodobają :)

 

Składniki:

  • Subskrybuj po więcej: https://bit.ly/2l1W6HG
  • Instagram: https://www.instagram.com/rejestruje/

Do poradnika Jak wykonać maseczkę na twarz z dodatkiem matchy przypisano następujące tagi:

poradnik maseczka pielęgnacja domowe receptury domowe kosmetyki matcha biała glinka

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać maseczkę na twarz z dodatkiem matchy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...