Jak wykonać parafinę na dłonie

Poradnik dodany przez: korcza44
8885 0

Parafina to substancja, która obecnie często jest stosowana w przypadku pielęgnacji dłoni. Oto poradnik w jaki sposób można przeprowadzić tego typu zabieg w domu.
Niezbędnymi akcesoriami do tego zabiegu jest oczywiście parafina oraz parafiniarka. Choć parafinę można również rozpuścić w innym naczyniu, to znacznie bezpieczniej jest użyć do tego celu specjalnie dedykowanego urządzenia. W zbyt wysokiej temperaturze parafina może się zapalić. W przypadku takiego urządzenia jak parafiniarka temperatura jest zawsze odpowiednia - parafina rozpuści się, ale nie dojdzie do jej zapłonu.
Przed samym zabiegiem należy przygotować woreczki foliowe. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie dłoni. Potem należy nałożyć tłusty kosmetyk odżywczy. Należy nałożyć grubą warstwę, aby później można było łatwo zdjąć parafinę. Następnie należy włożyć dłoń do parafiny. Najlepiej jest wykonywać tą czynność dość szybko, zaleca się, aby włożyć dłoń trzy razy. Po lekkim ostygnięciu należy włożyć dłoń do foliowego woreczka, a na to nałożyć jeszcze rękawicę frotte. Potem należy odczekać około 15 minut. Aby ściągnąć parafinę wystarczy po prostu ściskać woreczek podczas ściągania.
Dlaczego warto zastosować parafinę jeśli chodzi o dłonie i paznokcie? Przede wszystkim parafina wspomaga wchłanianie się kosmetyków. Parafina to substancja tłuszczowa, dlatego substancje nawilżające podłożone pod nią będą działać lepiej. Ponadto ciepła parafina na dłonie pomaga działać kosmetykom. Zabieg parafinowy warto przeprowadzić zwłaszcza przed nadejściem zimy, jeśli podczas chłodnych dni pojawiają się zmiany wynikające z różnicy temperatur, takie jak szorstka i pękająca skóra.
Zabieg parafinowy lepiej przeprowadzać po wykonaniu kolorowego manicure

Do poradnika Jak wykonać parafinę na dłonie przypisano następujące tagi:

poradnik manicure dłonie i paznokcie parafina na dłonie parafiniarka

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać parafinę na dłonie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...