Jak wykonać tatuaż henną w kształcie kwiata

Poradnik dodany przez: szalonka
9788 0

Tatuaż to wyjątkowy sposób ozdabiania skóry – można go wykonać techniką trwałą, wtedy pozostaje z nami przez długie lata, albo tymczasowo. Tatuaż z henny to przykład tego, jak wykonać piękny ornament na rękach, dłoniach czy – w tradycyjnej kulturze indyjskiej – na stopach. W kulturach wschodnich wschodnich jest to zwyczaj towarzyszący ważnym rytuałom religijnym – spotkaniom narzeczonych, ślubem czy innymi uroczystościami.
Aby wykonać tatuaż z henny wystarczy odrobina wyobraźni i zdolności artystycznych, pewna ręka i cierpliwość do powtarzalnej czynności. Henna to materiał, który po wyschnięciu pozostawia na skórze wzór w jasnym, brązowym odcieniu. Bywa idealną ozdobą i jednocześnie sposobem na zaprezentowanie się w towarzystwie.
Henną możemy również wykonać makijaż – zwłaszcza podkreślić brwi.
Każde tattoo wykonane tą techniką można podziwiać, dzięki naturalnym składnikom nie podrażniającym skóry, które stosowane są w Indiach o pokoleń. Takie ozdabianie ciała to pokaz tradycji i kunsztu oraz doskonała zabawa, np. dla dzieci, które tatuaż henna mogą wykonać samodzielnie pod nadzorem dorosłych.
Niezależnie od kultury każdy tatuaż nosi w sobie pewne przesłanie – jego znaczenie uwarunkowane jest subkulturą, do jakiej należy nosiciel takiego tattoo. Jednak istnieją również pewne utarte przesłania – tatuaże były często elementami rytuałów religijnych, symbolizującym pewną przemianę, trwałość naznaczoną przez ludzkie działania.
Dzisiaj tatuaż jest raczej ozdobą, ale ona też posiada swoje znaczenie. Osoby, które decydują się na ich wykonanie, w wielu wypadkach chcą dać świadectwo czegoś, jakiegoś uczucia, może pokazać innym, że przynależą do ich grupy i nie wstydzą się tego. A może dali się ponieść chwilowej modzie.
W tym drugim przypadku henna z całą pewnością będzie lepszym rozwiązaniem od wariantu trwalszego z użyciem igieł i pigmentu.

Wpadnij do nas: http://www.sikana.tv

FB: https://www.facebook.com/sikanapolska/

Do poradnika Jak wykonać tatuaż henną w kształcie kwiata przypisano następujące tagi:

makijaz tatuaż tatoo henna tatuaż z henny tatuaż henna

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać tatuaż henną w kształcie kwiata skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...