Jak zrobić ciastko z modeliny w formie biżuterii

Poradnik dodany przez: fryzelina
3086 0

Biżuteria i dodatki w postaci jedzenia – ciasteczek, owoców i warzyw, kawałków pizzy, kostek czekolady – to urocze akcesoria, które można znaleźć na portalach internetowych i straganach z biżuterii. Możesz również zrobić je samodzielnie. Taki „wypiek” sprawi mnóstwo radości i będzie zabawnym akcentem na co dzień lub na imprezę tematyczną. Modelina świetnie nadaje się także na biżuterię dla dzieci, gdyż daje różne kolory, jest lekka i wygląda po prostu słodko. Zobacz, jak zrobić ciastko z czekoladą– po dołączeniu oczka do zawieszenia stanie się ono kolczykiem, wisiorkiem albo zawieszką lub oczkiem do bransoletki.
Najtrudniejsze, kiedy robi się z masy plastycznej sztuczne jedzenie, jest uzyskanie odpowiedniej tekstury. Przydają się tutaj odpowiednie narzędzie – i to wcale nie profesjonalne ze sklepu dla artystów i rękodzielników – oraz właściwy sposób ich używania. Żeby zrobić pokazane na filmie ciastko z modeliny, przygotuj:
- szczoteczkę do zębów,
- pędzelek,
- igłę lub wykałaczkę
- suche pastele (w kolorze upieczonego ciastka, do cieniowania),
- papier ścierny (opcjonalnie).
Nie trzeba wspominać, że potrzebna będzie też sama modelina: w kolorze ciastka (ta o cielistej barwie nieco ściemnieje podczas wypiekania i będzie idealna) oraz brązowa, w kolorze czekolady. Jeżeli masz już narzędzia do rzeźbienia i formowania mas plastycznych, możesz je wykorzystać.
Dekoracje w postaci kawałków czekolady w ciasteczku to nie wszystko – ważne jest tez nadanie odpowiedniej faktury, by wyglądało realistycznie. Właśnie tego dowiesz się z tego krótkiego filmu.
Takie ciastka można wykorzystać jako sztuczne jedzenie w domku dla lalek, wystarczy dobrać odpowiednio ich wielkość. Natomiast biżuteria i dodatki z modeliny mogą odtwarzać najróżniejsze przedmioty, apetyczne i użytkowe, a także np. zwierzątka i rośliny.

Blog - http://made-by-virginia.blogspot.com

Instagram -http://instagram.com/made_by_virginia 

Do poradnika Jak zrobić ciastko z modeliny w formie biżuterii przypisano następujące tagi:

biżuteria modelina dekoracje ciastko biżuteria i dodatki sztuczne jedzenie

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić ciastko z modeliny w formie biżuterii skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...