Jak zrobić kokardę do włosów

Poradnik dodany przez: spryciuleczka1
9739 0

Modne fryzury dla kobiet nie mogą obyć się bez ciekawych spinek, gumek lub innych akcesoriów do włosów, które pozwalają na stworzenie ciekawych pięć włosów i fryzur na rozmaite okazje. Zwłaszcza kobiety o półdługich i długich włosach doceniają możliwość stworzenia ciekawych upięć pozwalających na zmianę fryzury w zależności od nastroju, okazji czy po prostu dopasowanej do zakładanego ubrania.
Ozdoby do włosów można oczywiście kupić w większości sklepów z drobiazgami czy nawet w drogeriach, ale można zrobić je też samodzielnie. Do stworzenia modnej kokardy pozwalającej na dodanie fryzurom damskim nieco szyku i tajemniczości wystarczy bowiem elastyczna siatka wykorzystywana do kompozycji kwiatowych w dowolnie dobranym kolorze, drucik, nożyczki i obcęgi umożliwiające przecinanie drucika na odpowiednią długość, a także plastikowy grzebień wsuwany we włosy, klej i drobny element, którym będziemy chcieli ozdobić kokardę w miejscu jej spięcia.
Elastyczną siatkę składamy, tworząc z niej kształt kokardy. Następnie związujemy ją mocno pośrodku drucikiem obcinając zbyt długie jego końce. Do kokardy dzięki użyciu kleju doczepiamy z jednej strony plastikowy grzebyk pozwalający na wsunięcie tej ozdoby do włosów, a z drugiej strony, pośrodku, przyklejamy element dodatkowo zdobiący kokardę.
Tego typu ozdoba do włosów może być zarówno wpinana z boku fryzury damskiej przy nieco bardziej eleganckich, wieczorowych kreacjach, tworząc z nimi intrygującą całość, jak i po prostu spinać włosy wygodnie z tyłu, przy codziennych nawet zajęciach. Modne fryzury zapewnione tanimi metodami i odrobiną własnej pracy to nie tylko atrakcyjny wygląd, ale też satysfakcja ze stworzenia samodzielnie akcesoriów do włosów.

Do poradnika Jak zrobić kokardę do włosów przypisano następujące tagi:

fryzury modne fryzury fryzury damskie ozdoby do włosów pięcia włosów

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić kokardę do włosów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...