Jak zrobić maseczkę sheet mask - pielęgnacja po koreańsku

Poradnik dodany przez: Mari0lka
3826 0

W tym poradniku dowiesz się jak zrobić samemu maseczkę sheet mask, czyli zajmiemy się koreańską pielęgnacją twarzy. Zapraszam!
Na samym początku będą nam potrzebne płachty ( skompresowane maseczki), jeśli jednak takich nie posiadamy to możemy wsiąść chusteczkę celulozową, którą rozdzielamy na cieszę warstwy ( ważne by chusteczka nie była zapachowa). Wycinamy w niej otwory na oczy nos oraz buzię. Jeśli mamy bardzo podrażnioną skórę to do naszej maseczki na twarz możemy zastosować olej różany. Na talerzu kładziemy naszą suchą maskę i nasączamy ją naszym olejem.
Kolejna maseczka na twarz będzie zawierała w sobie aloes. Ma on właściwości gojące jak i kojące. Pomaga on utrzymać prawidłowe nawodnienie skóry. Świetnie więc sprawdza się w jej pielęgnacji. Tak jak poprzednio maskę nasączamy aloesem.
Następna maseczka do pielęgnacji twarzy będzie zawierała cytrynę oraz olej kokosowy. Cytryna ma tutaj właściwości rozjaśniające a olej natomiast posiada właściwości odżywcze. Olej kokosowy musimy najpierw rozpuścić. W tym celu wlewamy najpierw ciepłą wodę do miski. Przyda nam się również mniejsza miska w której umieszczamy olej. Mniejszą miskę wkładamy do miski z ciepłą wodą. Gdy olej się rozpuści dodajemy cytrynę. Następnie mieszamy. Teraz zanurzamy naszą maseczkę i gotowe.
Teraz czas na maseczkę do pielęgnacji twarzy z wodą ryżową. Ryż wsypujemy do garnka z ciepłą wodą i mieszamy. Mieszamy tak długo aż woda stanie się mętna. Wodę możemy wylać ponieważ była ona zanieczyszczona. Zalewamy ryż jeszcze raz i ponownie mieszamy. Woda ryżowa zmiękcza naszą cerę, odżywia oraz rozjaśnia. Taką wodą możemy nasączyć maseczkę.
Warto pamiętać że zadbana cera potrafi wyglądać lepiej niż nie jeden makijaż.

FB: https://www.facebook.com/beasienne/

Insta: https://www.instagram.com/beasienne/

Do poradnika Jak zrobić maseczkę sheet mask - pielęgnacja po koreańsku przypisano następujące tagi:

makijaz pielęgnacja twarzy maseczka na twarz maseczki na twarz sheet mask koreańska pielęgnacja twarzy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić maseczkę sheet mask - pielęgnacja po koreańsku skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...