Jak zrobić mydełko glicerynowe- piernikowe serce

Poradnik dodany przez: MoraZmora
5831 0

Mydło to jeden z takich rodzajów prezentów, które rzadko kiedy się starzeją. Kiedy ładnie pachną, ładnie wyglądają, a w dodatku są użyteczne i nie uczulają, to stanowią idealny pomysł na prezent. Zwłaszcza, jeżeli takie piernikowe serce zostało zrobione na bazie samodzielnie opracowanej techniki. Domowe receptury mają w sobie pewną magię, stąd też są oryginalnym i niepowtarzalnym sposobem na podziękowanie komuś albo podarowanie mu czegoś wyjątkowego.
Z powyższego filmiku dowiemy się, jak zrobić mydło na bazie gotowych materiałów. Uzyskamy podpowiedzi odnośnie tego, jaka baza glicerynowa będzie najlepsza do naszego projektu, w jaki sposób ją stopić, dodać do niej barwniki i aromaty, a następnie nadać jej upragnioną formę. Cały DIY nie jest trudny, wymaga jedynie cierpliwości. Za pomocą jednego prostego tutorialu możemy zyskać inspirację do tworzenia upominków na różne okazje, nie tylko święta, ale też pozostałe dni w roku. Mydło glicerynowe doskonale nadaje się do modelowania, jak również do używania w formie zapachowej ozdoby. Posiada piękny aromat, dzięki czemu ten pomysł na prezent sprawdzi się również u tych osób, które nie lubią zajmować się własnoręcznie robionymi ozdobami z papieru.
Praktyczny i ciekawy DIY, za sprawą którego będziemy w stanie łatwo i przyjemnie wykorzystać okazję do twórczej pracy oraz wykorzystania kreatywnego zmysłu. Dobieranie zapachów i kolorów może być kłopotliwe, jednak daje dużo satysfakcji. Jednocześnie mydło glicerynowe dobrze wpływa na nasze ciało, więc możemy ze spokoje podarować je osobom, które lubią aromatyczne dodatki w swojej łazience czy kuchni.
Jednocześnie zastosowane domowe receptury pozwalają nadać mu indywidualnego charakteru – odpowiedni kolor, kształt i zapach.

A więcej zdjęć i linków na mojej stronie: http://githagoart.com/  

Składniki:

  • Wszystkie potrzebne produkty znajdziecie na: https://www.ecoflores.eu/

Do poradnika Jak zrobić mydełko glicerynowe- piernikowe serce przypisano następujące tagi:

domowe receptury diy pomysł na prezent jak zrobić mydło mydło glicerynowe baza glicerynowa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić mydełko glicerynowe- piernikowe serce skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...