Jak zrobić mydło z glinką

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Domowe receptury
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 05.09.2017 / 20:00
  • Odsłony: 2 113
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

spryciuleczka1

Do poradnika jak zrobić mydło z glinką przypisano następujące tagi:

W dzisiejszym artykule pokażemy wam jak zrobić mydło z glinką według domowej receptury. To tańszy sposób na uzyskanie mydła i nie trzeba kupować naturalnych kosmetyków w sklepie.
Na samym początku nałóż rękawiczki gumowe (obowiązkowo!).
Olej kokosowy przed tworzeniem naszego naturalnego kosmetyku lekko podgrzewamy aby się rozpuści. Ważne jest żeby go pilnować ponieważ bardzo szybko się nagrzewa i w mikrofalówce może się zapalić. Dodajemy do naszego mydła następnie oliwę z oliwek ponieważ olej kokosowy wytworzy mydło z białą pianą, ale jest niestety mało nawilżający. Natomiast mydło z oliwy z oliwek jest bardzo miękkie i delikatne dla skóry.
Następnie bardzo dokładnie warzymy olejki. Oliwa z oliwek ma stanowić 1/3 oleju kokosowego. W przypadku odmierzania tłuszczy nie odmierzamy ich na mililitry tylko na gramy. Gdy mamy je zważone to idziemy do komputera i na kalkulatorze mydlanym obliczamy naszą recepturę. Obliczamy ile potrzeba wodorotlenku sodu oraz wody. Należy bardzo dokładnie odmierzyć ilość wodorotlenku sodu (dostaniemy go w internecie). Substancja ta jest dość żrąca dlatego należy postępować z nią ostrożnie. Dzieci, zwierzęta nie powinny przebywać w pobliżu w momencie tworzenia mydła.
Teraz ważymy wodę destylowaną i mocno schłodzoną w lodówce. Należy używać tu naczyń odpornych na działanie silnie zasadowych roztworów ( szkoło lub plastik; przy czym plastik odporny również na temperaturę).
Należy rozpuścić wodorotlenek sodu w wodzie (ten moment jest najbardziej niebezpieczny). Nie używajmy tutaj metalowych łyżek ponieważ ta silna zasad może je zniszczyć. Wodorotlenek sodu dodajemy małymi porcjami do wody.
Wlewamy nasz ług do tłuszczy i mieszamy ( dość długo). W tym momencie dodajemy do naszego kosmetyku naturalnego glinkę.
Nasze mydło należy wlać do formy wyłożonej papierem śniadaniowym i odstawić. Gdy całkiem zgęstnieje dzielimy na kostki. A potem odstawiamy do dojrzewania na 3-4 tygodnie.

Kategoria: Kosmetyki > Domowe receptury

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić mydło z glinką skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków