Jak zrobić serum z witaminą C (jak Flavo C)

Poradnik dodany przez: Ervish_Blog
9831 0

Domowe kosmetyki, to świetny zamiennik tych kupnych. Jest to zdrowe, a przede wszystkim dużo tańsze rozwiązanie. Serum z witaminą C - skład bazowy jak we Flavo C . Receptura na zamiennik do wykonania w domu. Koszt takiego serum to ok. 1,70-1,90 zł.

Szczegóły i uwagi do wykonania serum domowej roboty: http://www.ervish.blogspot.com

Jak zrobić Flavo C - receptura na serum z witaminą C domowej roboty. Sposób na zaskórniki, podskórny trądzik, przebarwienia, pierwsze zmarszczki. DIY.

Serum z witaminą C

Receptuta na 15% serum antyoksydacyjne, ulepszone

Prostota wykonania

Serum jest proste do wykonania nawet dla tych, którzy nie kręcili nigdy własnych kosmetyków. Serum stworzone jest na bazie tylko fazy wodnej (nie mamy fazy olejowej), stąd nie musimy używać emulgatora. Receptura kosmetyku pozwala na wykonanie mazidła na zimno (bez podgrzewania), co po pierwsze: ułatwia wykonanie, a po drugie: nie powoduje utraty cennych związków.

Wystarczy wsypać/wlać wszystkie składniki na raz do pojemnika, wymieszać i gotowe.

Działanie

Witamina C działa rozjaśniająco, antyoksydacyjnie (działanie anty-aging), przeciwtrądzikowo oraz poprawia koloryt skóry. Działanie potwierdziłam na sobie, skóra jest widocznie świeższa, młodsza.

Ekstrakt z Ginkgo Biloba polepsza ukrwienie skory, jest silnym antyoksydantem, wspiera dzialanie witaminy C. Wzmacnia tkankę łączną skóry, więc ma dzialanie przeciwzmarszczkowe

Ekstrakt z zielonej herbaty regeneruje, działa przeciwtrądzikowo, hamuje stany zapalne. Zawiera bardzo dużo mikro- i makroelementów oraz witamin.

Ekstrakt z pestek winogron zawiera dużo proantocyjanidyn. Posiada działanie antyoksydacyjne 50 razy silniejsze niż witaminy C i E, beta karotenu i selenu. Działa przeciwzmarszczkowo, hamuje peroksydację lipidów.

Gliceryna nawilża skórę oraz jest promotorem przejścia dla innych składników, które dzięki niej docierają głębiej.

Działanie kwasu fitowego może być spowodowane absorpcją kwasu fitynowego w porach po jego

wniknięciu w warstwę rogową, a co za tym idzie, utrzymanie odpowiedniej ilość łoju.

Porównanie do receptury Flavo C

Pierwsze 7 składników to surowce, z których składa się Flavo C. Nie dodawalam Ethoxydiglicolu, bo po to tworzę kremy i sera samodzielnie - unikam składnikow nienaturalnych, szkodliwych.

Serum jest ulepszone poprzez obecność glukonolaktanu - cheatora metali ciężkich, dzięki czemu mamy pewność, że w serum nie wytworzy się łańcuchowa reakcja wolnorodnikowa, która prowadzi do degradacji kolagenu, uszkodzenia błon komórkowych tkanek.Dodałam również mleczanu sodu dla poprawy nawilżenia i podniesienia pH z pH=2 do pH=3. Ekstrakty roślinne nie są stabilne w tak niskim pH, jakie serum ma wyjściowo.

Proces wykonania

Trzeba zdezynfekować wszystkie przyrządy i opakowania. To ważne, aby nie spowodować namnażania baterii, które rozmnażają się w fazie wodnej. Wszystkie kubeczki, szpatułki wyparzamy w gorącej wodzie (gotujemy ok. 10 min.). Elementy z plaskiku dezynfekujemy spirytusem. Spirytus zabija bakterie w czasie do 30 sekund.

Używamy tylko i wyłącznie wody destylowanej, do iniekcji lub soli fizjologicznej. Do serum z witaminą C nie nadaje się przegotowana woda z kranu.O tym pisałam w poprzednich postach

Witamina c, gliceryna i mleczan sodu to substancje, które naturalnie same się konserwują, jednak nie działaja tak zdecydowanie jak syntetyczne (ale i najczęściej szkodliwe) konserwanty.

Wszystkie składniki można kupić w sklepach z półproduktami kosmetycznymi. Serum domowej roboty należy zużyć w ciągu max. 10-14 dni, przechowując w lodówce i z dala od światła UV. To bardzo ważne.

Myślę, że będzie Wam pasował taki krem do twarzy. Zrób to sama, a z pewnością nie pożałujesz. Domowe receptury, które Wam pokazuję mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu.

Copyright © 2015

#JakZrobićSerumZWitaminąC #FlavoC #Serum #skóra #kosmetyki

Do poradnika Jak zrobić serum z witaminą C (jak Flavo C) przypisano następujące tagi:

domowe receptury domowe kosmetyki serum domowej roboty serum z witaminą c flavo c krem do twarzy zrób to sam

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić serum z witaminą C (jak Flavo C) skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...