Jak zrobić skuteczny tonik na trądzik w domu

Poradnik dodany przez: ERVISH-blogspot-com
5045 0

Przepis na tonik z kwasem salicylowym. Jak zrobić przeciwtrądzikowy tonik salicylowy w domu?

Kwas salicylowy to jedna z najlepszych substancji przeznaczonych dla skóry trądzikowej, z rozszerzonymi porami.

Szczegóły przepisu: http://ervish.blogspot.com/2016/01/tonik-kwas-salicylowy-przepis-blog.html

Dzisiaj zaprezentuję Wam domowe receptury dla cery borykającej się z trądzikiem. Kosmetyki naturalne jest to lepsza alternatywa niż toniki z kwasem mlekowym czy glikolowym. Niby są różne sposoby na trądzik, ale kwas salicylowy, czyli BHA, dobrze wnika wgłąb porów i rozpuszcza sebum dzięki czemu odblokowuje pory. Dobrze rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego wchłania się do mieszków włosowych i zwęża średnicę porów, a poprzez wniknięcie w strukturę łoju skutecznie oczyszcza pory i zwęża je. Nie oznacza to, że kwas salicylowy powoduje pozbycie się wszystkich rozszerzonych porów i ich zniknięcie ale to, że przywróci ich naturalną strukturę przestrzenną i zahamuje rozszerzanie porów przez nadmiar zalegającego łoju. A więc spowoduje ich zwężenie.

Wewnątrz porów kwas neutralizuje bakterie odpowiedzialne za wiele rodzajów trądziku, już bardzo niskie stężenia kwasu działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Kwas salicylowy efektywniej działa na zaskórniki niż aspiryna (kwas acetylosalicylowy), jednak aspiryna ma mocniejsze działanie przeciwzapalne niż kwas salicylowy.

Kwas salicylowy uznawany jest przez FDA jako środek przeznaczony do leczenia łojotoku skóry głowy i łupieżu, zapaleń skóry oraz łuszczycy (tutaj często w połączeniu z mocznikiem). Poza tym stosowany jest też w terapii spłycającej blizny potrądzikowe a nawet pooperacyjne.

Kwas salicylowy ma działanie lekko złuszczające. Stosując stężenie do 2% może by oczekiwać bardzo delikatnego złuszczania po 7 dniach. Stosując stężenie typowe dla peelingów tj. 10%, 15%, 20% możemy oczekiwać złuszczania skóry po 2 do 3 dniach.

Jeśli zastanawiasz się jak się pozbyć trądziku, to dobrze trafiłeś. Trądzik i domowe sposoby na niego naprawdę działają. A ten przepis na alternatywną recepturę przeciwtrądzikowego toniku z kwasem salicylowym. Wynik wielu prób, żeby móc zaproponować Wam nową, jak najprostszą i zdrowszą wersję toniku bez użycia wysuszającego alkoholu.

http://ervish.blogspot.com/2016/01/tonik-kwas-salicylowy-przepis-blog.html

Składniki:

  • kwas salicylowy
  • woda
  • kwas hialuronowy
  • kwasek cytrynowy

Do poradnika Jak zrobić skuteczny tonik na trądzik w domu przypisano następujące tagi:

domowe receptury kosmetyki naturalne sposoby na trądzik trądzik domowe sposoby kwas salicylowy jak się pozbyć trądziku

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić skuteczny tonik na trądzik w domu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...