Jak zrobić szal na drutach

Poradnik dodany przez: FemiSemi
10732 0

Szal to jeden z nieodzownych elementów garderoby nie tylko zimą, ale także wiosną i jesienią. Obecnie bowiem moda na tak zwane kominy nadal trwa. Nie trzeba jednak decydować się na szal ze sklepu. Można zrobić go metodą diy. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wykonania tego elementu garderoby zgodnie z marzeniami wykonawcy. Ten poradnik pokazuje, jak zrobić szal na drutach prostym sposobem, który jednak daje efektowny rezultat.
Do wykonania najlepiej użyć włóczki ombre w ulubionych kolorach - należy przygotować około 100 g. Niezbędne będzie także przygotowanie drutów o średnicy 4 mm. Średnica zależy od tego jakiej włóczki chce się użyć. Na początku konieczne jest wykonanie podstawy, która jak zwykle składa się po prostu z nawleczonych oczek. Należy pamiętać, by liczba oczek była podzielna przez 4 + 3 oczka.
Pierwszy rząd wymaga przerobienia oczek na lewo z przodu pętelki, tak samo należy prowadzić nitkę. Tak jak w większości tego typu prac pierwsze oczko należy pozostawić bez przerobienia. Rząd drugi to przerobienie drugiego oczka na prawo z tyłu pętelki. Kolejne trzy oczka należy przerobić z tyłu pętelek. Następnie należy wykonać narzut i po raz kolejny przerobić te trzy oczka na prawo. W ten sposób związuje się trzy oczka. Następnie należy powtórzyć czynność dla kolejnych oczek od początku, czyli od przerobienia jednego oczka na prawo. Ostatnie oczko brzegowe należy przerobić na lewo.
Rząd trzeci po raz kolejny należy przerobić na lewo. Czynności należy kontynuować według takiej samej instrukcji. Należy jedynie pamiętać o przesunięciu wzoru. Po czwartym rzędzie należy obrócić robótkę.
Szycie na drutach jest czynnością, które może dać wiele radości. Aby szycie dwóch elementów nie było widoczne najlepiej jest wykonać je zanim zakończy się robótkę w standardowy sposób. Wtedy można wykorzystać pętelki do zszywania. Wolne nitki należy schować po lewej stronie.

Do poradnika Jak zrobić szal na drutach przypisano następujące tagi:

poradnik moda szycie szal diy szycie na drutach

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić szal na drutach skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...