Jak zrobić zawieszki podkówki z drutu i kleju

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
3359 0

W założeniu mają przynosić szczęście, dlatego też podkówki są często elementem ozdobnym na wszelkiego rodzaju zawieszkach, breloczkach czy przypinkach. Są eleganckie, kojarzone z końmi – zwierzętami szlachetnymi i pełnymi majestatu. Dzięki temu filmikowi możemy wykonać proste zawieszki samodzielnie, używając jedynie narzędzi do modelowania miedzianego drutu, samego drutu oraz kleju typu wikol, dzięki któremu uzyskamy odpowiednie wypełnienie. Na koniec powinniśmy posiadać materiały dekoracyjne, jak lakier z brokatem, drobne kryształki lub perły. Dzięki zaprezentowanej powyżej technice wykonamy piękne dekoracje DIY.
Wystarczy, że wokół rolki po ręcznikach papierowych bądź papierze toaletowym owiniemy miedziany drucik, a po zabezpieczeniu formy, przytniemy do pożądanej długości. Następnie ściągamy z rulonu i formujemy w kształt podkówki.
Instrukcja pokazana jest krok po kroku, dlatego też można samodzielnie wykonać takie proste dekoracje, a następnie ozdobić wedle uznania materiałami, które wcześniej przygotowaliśmy. Powstaną dzięki temu nie tylko zawieszki, ale również niebanalne kolczyki, breloczki czy inne elementy drobnej biżuterii. Do ich stworzenia nie potrzeba wiele, stąd też możemy je wykonać metodą DIY w domu bez jakiegokolwiek talentu plastycznego czy zmysłu twórczego.
Takie ozdoby doskonale nadają się jako dekoracja do domu, mieszkania, biurka w pracy czy w ramach zajęć plastycznych. Wystarczy, że powyższe dekoracje przygotujemy samodzielnie albo pod okiem nauczyciela, a następnie nadamy im własny, indywidualny charakter.
Wszelkiego rodzaju biżuteria i dodatki do stroju staną się elementem nietuzinkowym, wpadającym w oko, zachęcającym do przyjrzenia się bliżej, skomplementowania.

Blog DIY: http://pomyslyplastyczne.blogspot.com 

Do poradnika Jak zrobić zawieszki podkówki z drutu i kleju przypisano następujące tagi:

ozdoby dekoracje zawieszki biżuteria i dodatki dekoracje diy podkówki

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić zawieszki podkówki z drutu i kleju skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...